top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDavid Fogad

TZ: Fond Českého Bydlení oznamuje svou největší akvizici. Její očekávaný výnos je přes 6 % p.a.

Fond Českého Bydlení (Fond) dokončil zatím největší akvizici ve své historii. První investiční fond na českém trhu, který nabízí možnost investovat do nájemního bydlení, koupil dva kompletně zrekonstruované činžovní domy v širším centru Ústí nad Labem. Obě nemovitosti budou nájemníkům nabízet vysoký standard bydlení. Celková hodnota transakce přesáhla 50 milionů korun.


Očekávané výnosy z nájmů obou činžovních domů v Ústí nad Labem činí minimálně 6 % p.a., což je plně v souladu se strategií Fondu, jenž i letos cílí na zhodnocení přes 6 % p.a.


“Je pro nás potěšením, že můžeme oznámit další dvě nové akvizice, které významně přispívají k rozvoji našeho stávajícího portfolia a současně dokládají, že regiony dokážou nabízet mimořádně atraktivní investiční příležitosti, a to jak z pohledu výnosů, tak z pohledu velikosti a celkového stavu,” říká Jakub Kořínek, spoluzakladatel Fondu Českého Bydlení.


Oba nově zakoupené činžovní domy se nacházejí v lokalitě mezi centrem Ústí nad Labem a jeho oblíbenou rezidenční čtvrtí Klíše. První dům má celkem 18 bytových jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk a výměru 606 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Druhý dům disponuje celkem 17 bytovými jednotkami - 1+kk a 2+kk - a výměrou 559 metrů čtverečních. Celkem tedy jde o 35 bytových jednotek, které nabízejí až 1 165 metrů čtverečních k pronájmu.


Foto: interiér bytu


„Tyto dvě významné akvizice přináší bezesporu další výnosné investiční projekty do portfolia Fondu. Činžovní domy jsme koupili v době, kdy regiony Severních Čech patřily do investičně výhodných lokalit, a proto nové akvizice v Ústí nad Labem dávají dlouhodobě smysl,“ doplňuje David Fogad z Fondu Českého Bydlení.


„Fond disponuje volnými finančními prostředky, a proto jsme ve vyjednávání o koupi dalších činžovních domů. Jsme si vědomi současné situace na rezidenčním trhu, kterou chceme využít k rozšíření nemovitostního portfolia v regionech, kde stále vidíme velký potenciál. Nabídku rezidenčních budov v Praze také sledujeme, ale zatím jí vyhodnocujeme pro náš Fond jako neperspektivní,“ doplňuje Jakub Kořínek.


Celková hodnota nemovitostí v portfoliu Fondu Českého Bydlení tak nově dosahuje 160 milionů korun. V majetku Fondu je celkem deset činžovních domů v Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Ostravě, Znojmě, Frýdku-Místku a Mělnickém Vtelně. Nejnovější akvizice tvoří z pohledu pronajímatelné plochy 19 procent portfolia, nicméně až 31,5 procent co do hodnoty všech nemovitostí Fondu.


“Činžovní domy v Ústí nad Labem zatím nejsou plně pronajímány, neboť rozsáhlá rekonstrukce byla dokončena bezprostředně před akvizicí. Do měsíce až dvou by nicméně měly být obsazené ze 100 procent,” uzavírá Jakub Kořínek.

333 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page